Parashikimi i pergjithshem vjetor 2016

aries and moneyParashikimi i pergjithshem vjetor per Dashin

Urani do te qendroje ne shenjen tuaj per gjate gjithe vitit dhe do te sjelle ndryshime ne jeten tuaj. Keni nevoje per ndryshime por gjithsesi, edhe pse shpesh me veshtiresi, nuk do te arrini t’i perfundoni punet qe ne fillim. Duhet te siguroheni qe t’i mendoni gjerat me kujdes perpara se te veproni ne menyre qe te mbani nje distance strategjike nga sfidat dhe te papriturat. Do te perqafoni cilesite tuaja unike ne Uranin ne shenjen tuaj dhe kjo do te behet dhe me e dukshme kur Marsi do ju kontrrolloje nga Nentori deri ne mes Dhjetori. Ndjesia per te qene vetvetja eshte e paevitueshme dhe gjithashtu qe te vecoheni nga grupi. Eshte koha e perkryer per ju qe t’i tregoni botes se çfare jeni te afte te beni.

Marsi, planeti juaj drejtues, do te terhiqet ne 2016, nga mesi i Prillit deri ne Qershor, duke ju bere qe keto kohe mos te bini shume ne sy. Ne keto momente do ju duket se gjerat nuk po shkojne ashtu siç ju i doni. Beni te pamunduren tuaj qe mos te shfaqeni te nevrikosur. Perdoreni kete zmbrapsje te planetit tuaj si nje mundesi per te kerkuar dhe per te hapur dyer te reja dhe per te perfituar mundesi te fresketa.

capricorn and moneyParashikimi i pergjithshem vjetor per Demin

Neptuni do te qendrojne ne fushen e enderrave per te ardhmen dhe do ju shoqeroje gjare gjithe vitit, duke ju bere keshtu me enderrimtare dhe zemergjere. Fantazite tuaja dhe deshirate behen me te qarta ne Eklipsin Henor ne 16 Shtator. Ne kete faze ju mund te mbyllni nje marredhenie, t’i dedikoheni me shume dickaje tjeter, ose te realizoni nje deshire pa u munduar shume. Neptuni do te zgjeroje instiktin, imagjinaten me pak fjale tere ekzistencen tuaj do e gjalleroje.
Plutoni do te qendroje ne zonen e administrimit te qellimeve te rendesishme dhe qe nga Tetori deri ne Nentor ne kete zone futet Marsi. Mund te filloni te interesoheni me shume per trajnimin tuaj, te jeni me te hapur ndaj mundesive. Merkuri zmbrapset ne kete zone qe nga Janari deri ne Dhjetor, keshtu qe nese i keni lene studimet e larta pezull, kjo eshte koha per tju rikthyer atyre. Nje udhetim eshte mjaft i mundur gjate ketyre koheve.

Plutoni (ne aspektin pozitiv) do ju prezantoje me mundesine per te kerkuar dhe per te marre kontrrollon e vetes dhe jetes tuaj, duke ju ofruar ndihme ne trasformimin e situatave.

gemini and moneyParashikimi i pergjithshem vjetor per Binjaket

Planeti juaj drejtues do te zmbrapset 3 here gjate 2016, ne Janar, Maj dhe Dhjetor. Keto zmbrapsje sjellin ndryshime te medha, keshtu qe ju mund ta perjetoni 2016 si nje xhiro teper emocionuese. Duhet t’i largoheni çeshtjeve te se kaluares, prej te ciles keni arritur te mbani nje distance strategjike deri tani, pasi e vetmja gje qe ato sjellin jane probleme.
Urani qendron ne sektorin e enderrave dhe shpresave, duke ju bere te enderroni per nje te ardhme krej ndryshe nga ajo qe ju po perjetoni. Nuk mund te ecni shume perpara me te kete vit por gjithsesi mund te vazhdoni te enderroni.
Neptuni tek Peshqit dhe Saturni tek Shigjetari jane ne kende te ashpra per kete 2016 per ju, duke ju bere ta humbisni krejtesisht balancen midis fantazise dhe realitetit. E vetmja menyre per te shpetuar nga kjo eshte qe te beni fantazite realitet. Te lindurit nga Maj 28 – 2 Qershor marrin fantazine e Neptunit dhe imagjinaten e tij gjate gjithe vitit, te lindurit nga 30 Maji ne 11 Qershor marrin realitetin e Saturnit dhe kujdesin e tij. Dhe te lindurit nga 11 deri ne 20 Qershor jane midis nje balancimi te lekundur.
Jupiteri eshte ne fund te hartes suaj te 2016, duke sinjalizuar fillimin e 6 viteve ngritje. Mund ta shikoni 2016 si fillimin e nje udhetimi te ri te jetes tuaj, nje udhetim rritjeje dhe zgjerimi. Me çfare do te zgjidhni ta filloni kete kapitull?

cancer and moneyParashikimi i pergjithshem vjetor per Gaforren

Zmbrapsja e Merkurit eshte ne Maj duke ju sjelle keshtu dyshime ne endrrat qe keni por keto jane vetem pasiguri. Mos dyshoni ne vetvete. Zmbrapsjet e Merkurit kete vit kane nje impakt ne madh ne shtepite tuaja sociale. Mund ta gjeni veten duke dyshuar njerezit perreth, menyren sesi jeni te lidhur me ta, marredheniet tuaja dashurore dhe çfare kerkoni ne te vertete nga njerezit.
Eklipsi henor ne 23 Mars ne sektorin tuaj te familjes dhe shtepise ndodhet i fundit. Mund te shikoni ndryshime te medha ne jeten tuaj familjare. Gjithashtu mund te kaloni ndryshime emocionale, ngritje dhe ulje te menjehershme por duhet te fokusoheni ne forcimin e marredhenieve te rendesishme. Duhet te dilni nga kjo situate si nje njeri edhe me i forte seç dukeni deri tani. Ketu fillon nje stad i ri emocional per ju.

leo and moneyParashikimi i pergjithshem vjetor per Luanin

Luan, ju ne fakt kete vit i keni planetet ne disa kende mjaft te favorshme, duke sjelle energji harmonike ku do te perfitoni pafund. Saturni dhe Urani jane te dy ne shenja zjarri duke sjelle aspekte pozitive, dhe Jupiteri ne Peshore me vone gjate vitit gjithashtu eshte diçka e mire. Saturni e ben me te thjeshte per ju qe te jeni te pergjegjshem, punetor dhe te fokusoheni ne ate qe doni, ndersa Urani e ben me te thjeshte te beni ndryshime, te ndermerrni nje rrezik dhe ne fund ta beni jeten tuaj me te mire. Jupiteri tregon mundesi nga te cilat duhet dhe do tze perfitoni me se miri.
Urani vepron ne te lindurit nga 8 Gusht ne 17 Gusht. Saturni vepron ne te lindurit ne 2 Gusht ne 13. Ndersa Jupiteri vepron nese keni lindur nga 13 Gushti e tutje. Te lindurit nga 8 – 13 Gusht perfitojne nga te treja keto.

virgo and moneyParashikimi i pergjithshem vjetor per Virgjereshen

Jupiteri qendron ne shenjen tuaj deri ne Shtator, gje e cila eshte nje tranzit i mire. Mund te jeni me te hapur ndaj mundesive, eksperiencave te reja, te zgjeroni horizontet dhe te hapeni me shume ndaj botes. Eshte energji e pashtershme, e cila sjell dhe aspekte negative, nese nuk silleni me pergjegjshmeri gjerat mund te marrin rrjedhen e kundert. Ne 1 Shtator nje eklips diellor ndodh ne shenjen tuaj dhe kjo eshte nje kohe e mrekullueshme per te filluar nje udhetim te ri ne jeten tuaj i cili mund te zgjase per vite. Energjia pozitive ju rrethon dhe ju mbeshtet, cfare do te zgjidhni ju te beni me te? Te lindurit ne 1 Shtator (+/- 4 DITE) do e ndjejne me shume kete energji .
Neptuni eshte ende tek Peshqit, ne shenjen tuaj te kundert, e cila mund ta bej te veshtire te qendorni me kembe ne toke dhe do te jeni me te vullentshem per te bere gjerat e keqija qe te tjere ju ofrojne. Duhet te kujdeseni te ruheni nga njerezit me qellime te pahijshme. Nese medoni ta kontrrolloni mire imagjinaten tuaj aktive kete vit, do te sillni vetem gjera te mira. Te lindurit nga 30 Gushti ne 4 Shtator do e ndjejne me shume energjine e forte te 2016.

libra and moneyParashikimi i pergjithshem vjetor per Peshoren

Jupiteri hyn ne shenjen tuaj ne 9 Shtator, dhe ju jeni mbartesi me fat i energjise se Jupiterit. Jupiteri eshte planet i zgjerimit dhe mundesive dhe tani Peshorja e merr kete energji. Ju gjithashtu keni nje eklips henor ne shenjen tuaj ne 23 Mars dhe ky shenon fundin e eklipseve henore ne shenjen tuaj per shume vite. Ky eshte eklipsi i 3 i fundit per ju. Duhet te keni perfituar nga kjo nje njeri shume me te forte, te zgjuar dhe te gatshem per tee cur perpara ne nje udhetim te ri. Dhe jupiteri eshte ne anen tuaj qe nga fillimi – kjo eshte shume pozitive.

Saturni do te jene ne nje kend te kenaqshem kete vit. Kjo do te rris mundesine qe ju te fokusoheni saktesisht ne gjerat qe doni te arrini. Te lindurit nga 3 deri ne 17 Tetor do e ndjejne me shume kete ndryshim ne 2016.
Nuk do te kete vetem rreze dielli dhe ylbera per ju kete vit. Urani vazhdon te jete kunder shenjes tuaj dhe Plutoni gjithashtu eshte ne nje kend te veshtire (marredhenie katror) per shenjen tuaj , pasi ndodhet ne Bricjap. Kjo gje sjell ndryshime dhe transformime gjigande ne jeten tuaj, duke ndjere shpesh sikur gjerat jane jashte kontrolli, nje lodhje dhe perpjekje e vazhdueshme do jete nga ana juaj. Celesi i gjithe kesaj eshte qe te mos perpiqeni ta luftoni. MOS E LUFTONI. Ne vend te kesaj, merrni ne dore ndryshimin. Te lindurit nga 8 – 16 Tetor do ndjejne impaktin e Uranit dhe te lindurit nga 16 – 20 Tetor do ndikohen me shume nga Plutoni.

scorpio and moneyParashikimi i pergjithshem vjetor per Akrepin

Keni shume gjera per te cilat duhet te gezoheni kete 2016. Jupiteri eshte ne sektorin tuaj duke drejtuar shpresat dhe endrrat per te ardhmen deri ne shtator, keshtu qe mund te fokusoheni shume ne berjen e ketyre deshirave realitet. Eklipsi solar ne 1 shatator sjell nergjine e duhur per mundesi. Merkuri do zmbrapset ne shtator , i cili do tju beje qe te dyshoni , por nuk duhet ta beni ekte gje. Ju keni fuqine dhe aftesine e duhur per te arritur gjithcka kete vit, keshtu qe besoni ne vetvete.
Plutoni ne Bircjap eshte nje nje kend te kenaqshem gjithe vitin, gjithashtu dhe Jupiteri ne Virgjereshe. Mund te shikoni me shume mundesi per te eksploruar boten, te beni transformime per mire dhe te lidheni me shpirtin tuaj te brendshem. Te lindurit nga 6 – 9 Nentori do te ndikohen me shume nga Plutoni dhe transformimin e energjise, te lindurit nga 30 Tetori deri ne 3 Nentor do te ndikohen nga Neptuni, dhe te lindurit mbas 4 Nentorit do te ndikohen nga Jupiteri.

Problemi i vetem i 2016 eshte Marsi (planeti), i cili do zmbrapset ne shenjen tuaj ne Qershor. Marsi eshte ne shenjen tuaj ne Janar dhe Shkurt, duke ju sjelle nje energji te madhe dhe ju nxit te ndiqni ate qe kerkoni, por kjo zmbrapsje do te sjelle vonesa, acarime dhe problem me te cilat nuk doni te perballeni. Planeti Mars rikthehet ne shenjen tuaj ne muajin Korrik dhe mund te vazhdoni udhetimin tuaj te qete me pas.

sagittarius and moneyParashikimi i pergjithshem vjetor per Shigjetarin

Saturni eshte ne shenjen tuaj gjate gjithe vitit, keshtu qe ju keni energjine e tij gjate gjithe vitit, duke ju pritur te beheni me te matur, te pergjegjshem dhe te punoni fort dhe me zgjuarsi. Nuk mund tia dilni me me sjellje te keqija tani. Saturni do te jete gjithmone aty qe t’i mundi mendimet negative. Te lindurit nga 2 – 6 Dhjetor e ndjejne me shume kete impakt gjate 2016.
Marsi i ben gjerat me interesante, ai eshte ne shenjen tuaj qe prej muajit Marsi dhe do ju beje te ndiheni me te limituar dhe te kufiuar ne jeten tuaj, dhe do te perballeni me me shume gjera. Mund te mesoni si te jeni me te durueshem dhe te menaxhoni nervat.

Jupiteri hyn ne sektorin tuaj duke zoteruar endrrat dhe shpresat per te ardhmen ne Shtator dhe ju mund te fokusoheni ne gjerat qe deshironi ne jete , cilat jane endrrat tuaja finale dhe te kerkoni mundesi. Nje eklips Henor ne 23 Mars do te jete ne ate pike ku ju nuk e keni me idene se çfare doni nga kjo jete.
Neptuni qendron ne nje kend te veshtire tek Peshqit ne 2016, keshtu qe ju duhet te punoni dhe te perpiqeni te jeni optimist me shume sesa pesimist. Saturni ju ndihmon qe te jeni me relist por nuk duhet te humbisni imagjinaten tuaj , perpiquni te mbani balancen . Te lindurit ne nentor 28 – Dhjetor 4 do ndjejne impaktin e Neptunit me teper.
Jupiteri tek Virgjeresha eshte gjithashtu ne nje kend jo fort te mire , keshtu qe do te jeni shpesh pertac dhe te ndiheni sikur sjeni te mjaftueshem. Te lindurit pas 4 Dhjetorit do e ndjejne me shume kete ndikim
Urani ne Dash ju ndihmon qe te dilni nga zona juaj e komfortit kete vit dhe te filloni te merrni rreziqe.

taurus and moneyParashikimi i pergjithshem vjetor per Bricjapin

Plutoni qendron ne shenjen tuaj gjate gjithe vitit, keshtu qe ju vazhdoni te nderrmerrni transformime masive ne jeten tuaj. Por Plutoni nuk ju do te qendroni gjithmone njesoj, ai ju do te triumfoni ne cdo gje. Zmbrapsja e Merkurit ne shenjen tuaj ne Janar dhe gjysmen e Dhjetorit, keshtu qe mund te perballeni me probleme me transformimet qe doni te nderrmerrni. Te lindurit nga 5 Janari deri ne 8 Janari e ndjejne me shume impaktin e Plutonit gjate 2016.

Marsi do te jete ne shenjen tuaj qe nga Tetori deri ne Nentor  kjo mund te jete periudha e vitit ku do te jeni me me energji dhe te entuziasmuar. Mund te punoni ne ndryshimet qe doni te beni dhe te perqafoni nje udhetim te ri ne jeten tuaj. Marsi do te jete ne sektorin tuaj te enderrave dhe shpresave , keshtu qe duhet te filloni te fokusoheni se cfare doni ne jete dhe te punoni fort per ta arritur. Marsi do te zmbrapset ne kete sektor ne Qershor dhe do te ndiheni sikur nuk mund te arrini ate qe deshironi, do ju mungoje vetebesimi. Marsi rikthehet ne kete sektor ne Korrik dhe mund te vazhdoni me enderrat dhe vetebesimin tuaj.
Neptuni eshte tek Peshqit ne nje kend te pershtatshem i cili do te zgjeroje imagjinaten tuaj, intuiten dhe dhembshurine. Te lindurit ne 29 Dhjetor – 2 Janar ndjejne impaktin e Neptunit me shume gjate 2016. Jupiteri ne virgjereshe eshte gjithashtu ne nje kend te pershatshem. Urani eshte i keqi ne kete mes, ai ndodhet ne nje pozicion te keq, keshtu qe duhet te punoni te beni ndryshimet ne jete ne menyre produktive dhe jo t’i pershpejtoni ate. Nese i shmangni ndryshimet, do te ktheheni ne nje njeri te lodhur dhe te merituar me jeten, keshtu qe mos u largoni prej ty. Merrni ne kontrroll gjerat. Te lindurit nga 6-15 Janar e ndjejne impaktin e Uranit me shume gjate 2016.

aquarius and moneyParashikimi i pergjithshem vjetor per Ujorin

Saturni zoteron endrrat dhe deshirat per te rdhmen gjate gjithe vitit. Duhet beheni komplet realist per endrrat dhe deshirat. Saturni deshiron qe ju te keni shancin qe t’i realizoni vertet, keshtu qe duhet te hiqni dore nga gjerat qe nuk duken se mund te realizohen. Mund te besh plane per sesi do i realizoni ne menyre sa me praktike. Marsi eshte ne kete sektor ne Prill dhe sjell me shume energji dhe zell per endrrat tuaj, por kthehet mbrapsht ne gjysmen e Prillit dhe ne Maj, keshtu qe mund te perjetoni vonesa qe mund te vene ne dyshim planet dhe ate qe ju deshironi. Mos i mendoni gjerat shume gjate megjithate. Mund te jete nje ide e mire qe t’i rishikoni planet dhe nje here, ose te rishikoni ato prej te cilave keni hequr dore. Marsi kthehet serish ne kete sektor ne Gusht dhe Shtator, dhe mund te ecni serish perpara.

Saturni ne Shigjetar eshte ne nje pozicion te favorshem ne shenjen tuaj, duke ju lejuar te punoni fort dhe te fokusoheni ne ate qe doni, te merrni me shume pergjegjesi dhe te beni gjerat e duhura. Urani eshte gjithashtu ne nje pozicion te mire , duke ju ndihmuar te beni ndryshimet qe e bejne jeten tuaj me emocionuese. Te lindurit nga 31 Janari – 14 Shkurt do e ndjene me shume impaktin e Saturnit, te lindurit nga 5 Shkurti ne 14 Shkurt do ndjejne impaktin e Uranit.
Jupiteri tek Peshorja eshte ne nje pozicion i cili sjell mundesi te reja ne jeten tuaj vetem me pak perpjekje. Te lindurit nga 11 Shkurti e siper e ndjejne me shume kete impakt.
Planet i Marsit do jete ne shenjen tuaj qe nga Nentori deri ne Dhjetor dhe kjo do te jete nje periudhe shume energjike e vitit. Je e fokusuar dhe deshiron te besh gjera te reja. Ky eshte fillimi i nje udhetimi te ri 2 vjeçar dhe mund te filloni gjera te reja me shume premise per sukses.

pisces and moneyParashikimi i pergjithshem vjetor per Peshkun

Neptuni drejtuesi juaj qendron ne shenjen tuaj gjithe vitit , duke vazhduar per ju te jeni vetvetja. Keni nje imagjinate te shfrenuar por mund te humbisni e te. Keni shume dhembshuri por mund te filloje tju konsumoje. Te lindurit nga 26 Shkurti ne 1 Mars e ndjejne imaktin e Neptunit me shume ne 2016. Nje eklips diellor ndodh ne shenjen tuaj ne Mars, dhe nje eklips henor ndodh ne Shtator, keshtu qe dicka e rendesishme do ndodhi ne kete periudhe. Marsi eshte gjithashtu ne shenejn tuaj gjate gjysmes se Dhjetorit dhe mund ta mbyllni vitin me energji ekstra dhe te lumtur per nje vit te ri dhe gati per nje kapitull te ri ne jeten tuaj.
Plutoni qendron ne sektorin tuaj duke zoteruar endrrat dhe shpresat dhe do vazhdoni qe te keni endrra te medha per te transformuar idete qe keni dhe te kerkoni ndryshime te medha ne jete. Marsi eshte ne kete sektor ne Tetor deri ne Nentor dhe duhet te fokusoheni te beni endrrat realitet. Merkuri zmbrapset ne Janar dhe mund te vini ne dyshim endrrat tuaja por duhet te perpiqeni te qendroni gati,
Plutoni ne Bricjap eshte ne nje kend te pershtatshem i cili te ndihmon te transformoni veten dhe jeten tuaj me lehtesisht. Te lindurit nga 4 Marsi deri ne 7 Mars do e ndjejne impaktin e Plutonit me shume. Saturni ne Shigjetar eshte ne nje kend te veshtire dhe kjo gje mund ta beje me te veshtire per ju qe te jeni realist dhe te pergjegjshem. Duhet te punoni fort per te arritur ate qe doni.
Jupiteri do ju beje te ndiheni me pertace dhe te lindurit pas 2 Marsit do e ndjejne me shume kete efekt.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>